Haber

CHP Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi: ‘Kadın cinayetleri yeter!’

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, “Her gün kadın cinayetlerini haber yapmaktan bıktık. Cezasızlıkla erkek şiddetini konuşmaktan bıktık. Buradan ülkeyi yönetenlere sesleniyorum, kaç kere haber yapılır. somut yaptırımlar ve faydalı adımlar atabilmeniz için ölmemiz mi gerekiyor? Türkiye’nin kadınları yalnız değil. Sahipsiz olmaz, yetim olmaz. Biz varız, CHP var” dedi.

Gamze Akkuş İlgezdi, bugün yaptığı açıklamada, son bir haftadır yaşanan kadın cinayetleri nedeniyle hükümete tepki gösterdi. İlgezdi şunları söyledi:

“FAYDALI ADIMLAR ATMAK İÇİN KAÇ KEZ ÖLMEK GEREKİR”

“Geçen hafta 3 günde 5 ablamız katledildi. Dün Ankara’da ‘Kadın Destek Uygulaması’na (KADES)’ çağrı yapan Belen Nesil Coşgün vurularak öldürüldü. Kadın cinayetlerini her gün haber yapmaktan yorulduk. Burada cezasız kalan erkek şiddetini konuşmaktan bıktık, ülkeyi yönetenlere sesleniyorum, somut yaptırımlar ve faydalı adımlar atabilmeniz için daha kaç kez ölmemiz gerekiyor?

“TÜRK KADINI YALNIZ DEĞİLDİR”

Kadın cinayetlerinin kaderini gazetelerin üçüncü sayfalarına hapsetmeyeceğiz. Bilinsin ki bugün akşam saatlerinde katil ya da dövücü serbest bırakıldığında sessiz kalmayacağız. Gerekli yasal düzenlemeler yapılana kadar afiş yaptırıp gerekirse bu konuyu üzerimizde taşıyacağız. Türkiye kadınları yalnız değil, evsiz değil, yalnız değil. Biz varız, CHP var.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

kocakoy-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu