Haber

Uludağ Yolu tatile hazırlanıyor

BURSA (İGFA) –Yoğun kullanım nedeniyle yıpranan Uludağ Yolu, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla da yılların yorgunluğunu atıyor.

Uludağ Yolu’nun Alacahirka ile Jandarma arasında kalan 4 kilometrelik kesiminde rehabilitasyon çalışmaları hızla devam ediyor. Yaklaşık 10 bin ton hafriyat dolgu ve 7 bin ton asfalt kaplamanın tamamlanacağı yolda çalışmaların Kurban Bayramı öncesi tamamlanması hedefleniyor. Özellikle kış aylarında kayakçıların, yaz aylarında ise eşsiz doğasıyla günübirlik tatilcilerin akınına uğrayan Uludağ’a ulaşım, çalışmaların tamamlanmasıyla daha rahat hale gelecek.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, her yıl olduğu gibi bu yıl da yatırımlarda aslan payını ayırdıklarını hatırlatarak, bu kapsamda ulaşıma nefes aldıracak projelere hız verdiklerini söyledi.

Bir yandan yeni yollar, köprüler ve kavşaklarla alternatif çözümler ürettiklerini hatırlatan Lider Aktaş, “Ulaştırma yatırımlarımızda önemli kalemlerden biri de mevcut yolların iyileştirilmesi. Özellikle yoğun olarak kullanılan ana arterlerimizi yeniliyoruz. Yılın 12 ayı ziyaretçi ağırlayan Bursa’nın en önemli markalarından biri Uludağ. Bu nedenle Uludağ’a ulaşımın daha konforlu hale getirilmesi gerekiyordu. İnşallah bayram tatilinden önce asfaltlama çalışmalarını tamamlayacağız. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

derecik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu