Haber

FIRTINADAN SONRA DENİZE GİRDİLER

Dün etkili olan şiddetli yağmur ve fırtınanın ardından kıyıya vuran moloz yığınları belediye ve işyerleri tarafından temizleniyor. Define avcıları dalgaların kıyıya bıraktığı mücevherleri el dedektörleri ile arıyor. Antalya’da güneşli bir güne uyanan bazı turistler, soğuk havaya aldırmadan denize girdi.

Meteoroloji 4’üncü Bölge Müdürlüğü’nün ‘turuncu kod’ ile uyardığı Antalya’da dün de fırtına ve sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Dün sabah saatlerinde etkili olan fırtınaya akşam saatlerinde şiddetli yağmur eşlik etti. Saatte 120 kilometreyi aşan fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi, iş yerlerinin tabelaları kaldırıldı, hava ve kara ulaşımında aksamalar yaşandı. Şiddetli yağmur nedeniyle çok sayıda yol, iş yeri ve konutu su bastı. Yüksek rakımlı yerlerde sulu kar ve kar yağdı. Gün boyu süren fırtına ve şiddetli yağmur gece etkisini kaybetti.

Sabah saatlerinde hasarın boyutu netleşti. Belediye ekiplerince devrilen ağaçlar, yol ve kıyı moloz yığınları için temizlik çalışması başlatıldı. Yaz aylarında fırtına nedeniyle dev dalgaların bıraktığı altın, gümüş ve madeni para gibi takılar, defineciler tarafından el dedektörleri ile arandı. Sahil işletmeleri ise zarar görmesi nedeniyle işletmelerin önünde temizlik çalışması yaptı. Antalya’da bu sabah güneşli bir havaya uyanan sahile gelen turistler, soğuk havaya aldırış etmeden yüzdü. Hava sıcaklığının 10 derece olduğu kentte, turistler denizde yüzerken Antalyalılar da yüzüyor. Sporve yürüyüşe çıktı.

akorenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu